Lamelové dvere a ich výhody

Keď sa povie lamelové dvere, mnohí ľudia si predstavia starodávne zaťahovacie dvere, aké boli kedysi v takmer každej domácnosti. Doba však pokročila. A dnes sú lamelové dvere omnoho kvalitnejšie, dizajnovejšie a jednoducho krajšie, ako boli kedysi! Ak teda máte málo priestoru pre klasické dvere, práve lamelové by Váš problém mohli vyriešiť.

Čo sú lamelové dvere?

Pre tých, ktorí sa s pojmom lamelové dvere ešte nestretli, si vysvetlíme, o čo vlastne ide. Lamelové dvere sú vyrobené z plastu, s prípadným dizajnom imitácie dreva. Na vrchnej časti sú vybavené jazdcami, čím sa umožňuje ich posúvanie. Nezasúvajú sa však do steny, ale skladajú sa na jednu stranu. Jedná sa teda o skladacie dvere. Vyrobiť sa dajú na mieru, a to buď ako jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere. Majú veľa výhod, ktoré na nich zákazníci oceňujú. Akých?

Výhody lamelových dverí

Ak máte málo priestoru alebo jednoducho túžite po zaujímavom dizajnovom prvku do bytu, lamelové dvere sú tou správnou voľbou. Aké sú ich najväčšie výhody?

  • Šetria priestor. Toto je azda najväčšia výhoda a dôvod, prečo si ich mnohí ľudia vyberajú. Šetria priestor nielen tým, že sa neotvárajú do miestnosti. Ušetria veľa priestoru aj tým, že sa nezasúvajú do steny. Jednoducho sa zložia na jednej strane. Úspora miesta je teda naozaj veľká a sú ideálne hlavne tam, kde treba ušetriť každý centimeter!
  • Zaplnia akýkoľvek priestor. Dajú sa vyrobiť na mieru. Môžete ich teda použiť aj do pôvodnej zárubne. Ak sa rozhodnete pre netradičný rozmer, s lamelovými dverami nemáte problém.
  • Sú ideálne na rozdelenie priestoru. Nemusia slúžiť len ako klasické interiérové dvere. Rozhodli ste sa rozdeliť si miestnosť? Použite lamelové dvere! Nestratíte veľa priestoru a izbu budete mať dizajnovo rozdelenú.
  • Do bytových aj nebytových priestorov. Vďaka svojmu univerzálnemu vzhľadu sú vhodné nielen do bytových, ale aj do nebytových priestorov, napríklad do úradov a kancelárií. Ak túžite po doplnkoch vo dverách, zvoliť si môžete aj sklenené plochy v lamelách.
  • Dlhodobá životnosť. Vďaka novým spôsobom výroby nie sú lamelové dvere sezónnou záležitosťou. Kvalitné spoje lamiel zaručujú, že tieto dvere vydržia naozaj dlho.

Vynikajúca cena, funkčnosť, flexibilné rozmery a hlavne úspora. To sú dôvody, prečo sa lamelové dvere čoraz častejšie objavujú v moderných domácnostiach.
Autorské právo: bialasiewicz / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár